Dönemsel Eleman Ol, Esnek Çalışma Yap !

Merhabalar,

Bu aralar özellikle dönemsel eleman ilanları oldukça fazla artmaya, firmalardan talepler gelmeye başladı. Bu hızlılık nerden geldi diye soracaksınız. Haberlerde sıkça duymaya başladığımız bir tasarı var. Bu tasarı yakın bir zamanda geçmek üzere. Bu yasa ile birlikte evden çalışma, dönemsel çalışma, esnek çalışma gibi kavramları oldukça fazla duyuyor olacağız.

Esnek çalışma bir nevi vardiyalı çalışan call center firmaları tarafından yapılan bir çalışma şekliydi. Call center firmaları artık bir çok elemanı evden çalıştırma üzerine odaklanmada. Çünkü evden çalışan bir işçinin yol ücreti, yemek ücreti, elektrik, su vb. gibi giderleri şirkete yansımayacak. Bu durumda şirketler karlı olacak. Eve geçişte adaptasyon sorunu yaşanacaktır. Özellikle çocuğu olan bireyler için bu pek de kolay olmayacaktır.

Personelin hamilellik dönemlerinde, yoğun tempolu dönemlerde, yılbaşı, bayram arefelerinde çok sayıda dönemsel eleman ihtiyacı olmaktadır. Özellikle mağazalar bayram dolayısı ile çalışan sayısını bu dönemlerde 2 katına çıkarmaktadır.

Unisbul.com’daki genç kitleyi gören kurumlar bu dönemlerdeki ihtiyaçlarını nitelikli üniversiteli gençlerle karşılamaya gitmektedir. Siz de dönemsel eleman olmak, esnek çalışmak istiyorsanız kariyer sitemiz Unisbul.com ‘a üye olunuz.

Bir Cevap Yazın