“Gençler çalışırken, eğlenmeyi seviyor!”

Bildiğiniz gibi 16-17 Temmuz 2011 tarihleri arasında her yıl senede bir kere gerçekleşen büyük bir organizasyon olan Rock’n Coke’u geride bıraktık.

Konumuz Rock’n Coke’un nasıl geçtiğiyle ilgili bir değerlendirme yapmak değil. Zaten bu tür beğeniler kişilere göre değişkenlik gösterebilir. Kimileri beğenir, kimileri beğenmez.

Biz Unisbul olarak bu tip konulara  istihdam / iş gücü olarak bakıyoruz. Yani Rock’n Coke’da siz eğlenirken çalışan gençlere ışık tutmak, onları konuşmak istiyoruz. Aldığımız verilere göre Rock’n Coke’un düzenlenmesi için 10.000 kişi çalışmış.  Konser’e katılan ise 40.000 kişi olduğu söyleniyor. Şöyle bir baktığımızda organizasyonda çalışanların sayısının hiç de azımsanmayacak sayıda olmadığını görebiliyoruz.

Biz 10.000 kişi’nin içerisinde çalışan üniversite öğrencilerine ilgiyi çekmek ve onları incelemek istedik. Unisbul.com olarak Rock’n Coke’da çalışacak üniversiteli arayan firmalarımıza tam 850 başvuru almalarını sağladık. Birçok üniversite öğrencisi ise bizi arayarak Rock’n Coke’da çalışma isteklerini dile getirdiler. Yine birçok üniversiteli bu ilana başvuruda bulunmak için sitemize kayıt olup oradaki sinerjiyi paylaşmak için adeta birbirleriyle yarıştılar.

Biz de bu veriler doğrultusunda Unisbul.com olarak şu kanıya vardık : “Gençler eğlenmeyi seviyor “ .

Part-time işler, üniversite öğrencileri için adeta bir nimet. Gençler hem okuyup hem de bunun yanında kendi gelirlerini kendileri kazanabiliyorlar. Böylelikle iş hayatında yaşıtlarından bir adım önde olup deneyim kazanıyorlar.

Bu iş fırsatları içinde en çok rağbet gören işler ise festivalde görevli host-hostes pozisyonları oluyor.  Öğrenciler festivalde çalışarak konseri bedavaya  getirdikleri gibi, ceplerine iyi de para koyarak hem eğlenip hem çalışıyorlar. Hal böyleyken bu iş fırsatlarına talep patlaması olabiliyor.

Hayat part time çalışan üniversiteliye güzel !

www.unisbul.com

Bir Cevap Yazın