ŞÜKRİYE TEYZE’LER OUT, OYUN ABLALARI-ABİLERİ İN

Geçmişe, çocukluğunuza  doğru  bir  yolculuk  yapsak… Neler  kimler  var  anılarınızda? Elbette ki  ailemiz, arkadaşlarımız, oyunlarımız, oyuncaklarımız ve yardımsever komşularımız…Eğer çocukluğunuz  90’lı yıllarda geçti ise, anneniz  iş kadını yada ev hanımı hiç fark etmez, başı sıkıştığı  anda  imdadına  yetişen, sizin bakımınızı üstelenen bir  yardımsever  komşunuz  olmuştur.

Ah Şükriye  Teyze; apartmanımızın demirbaşı, kısacık boyu, buruşuk yüzü, elinden düşürmediği sigarasıyla annemin kurtarıcısı. Geçmezdi Şükriye  Teyze ile  paylaşılan  gün: Oyun oynamaz, masal  anlatmaz,  başı ağrır, gürültü yaptırtmaz. Bir de  ağzından düşürmediği o sigarası öyle pis  kokar ki..

Şimdilerde çocuğunuzu  bırakacak  kadar  güvenilir  komşuluklar yok. Bir de  artık   ebevenyler  daha  bilinçli. Hem çocuklarının  boş bir  gün geçirmemelerine dikkat  ediyorlar, hem de  kötü  örnek  teşkil edebilecek zararlı alışkanlıkları  bulunan  yetişkinler ile  bir  arada  bulunmalarını  engelliyorlar.

Bazı ebevenyler  ise  geç olsa da  bu bilince  ulaşabiliyor…

Her  hafta  sonu  olduğu gibi bir hafta  sonu da  okul  arkadaşlarımız  ile  toplandık. Uzun süredir aramıza  katılamayan  canım arkadaşım Ayla da  aramızdaydı. Biraz  sitemkar bir  şekilde  nerelerdesin Ayla?  Hafta  sonu buluşmalarımıza  hiç katılmıyorsun demekten alıkoyamadım kendimi. O da  pek bir  dertliymiş bu durumdan, başladı anlatmaya…

Kızı Ada’ya  istedikleri  gibi bir  bakıcı bulamamışlar meğersem. ‘Bütçemizi sarsmayacak ücretlere bu hizmeti verenler, Ada’nın eğitimine  katkısı olamayacak  seviyede  adaylar… Eğitimliler de  var  tabi ki ama  öyle  bir  ücret  belirtiyorlar ki duysanız dudağınız uçuklar..

Şimdi de  anneannesine  bıraktım, çok  bunaldım. Kendime  hiç vakit  ayıramıyorum kızlar.”

Dikkatlice  baktım da  gözlerinin altındaki mor  halkalardan belli oluyordu Ada’nın onu ne kadar  yorduğu..

Didem dedim kendi kendime  işin seni her  yerde  buluyor…

Ayla’cığım beni iyi  dinle  senin ilacın bende..

Bundan  sonra  dostluğumuzu, müşteri  ilişkisi  ile  pekiştiriyoruz.

Bizim Unisbul.com’dan  sana  tam  da  aradığın  gibi bir  bakıcı buluyoruz..

Ayla’yı   o kadar  uzun zamandır  görmüyordum ki nerede  çalıştığımdan bi haberdi.

Unisbul.com….

Bir  internet  sitesi, yurt dışından bildiğimiz saatlik bakıcı (baby-sitter) hizmetini Türkiye’ye  getirmiş. Üstelik marka  haline  gelmiş, Kariyer.net’in iştirakı bir  firma…

Sitenin ünvanı Unisbul.com. Site  üzerinde  sadece  üniversite  öğrencileri ve yeni mezunlar yer  alıyor. Bu kriterin doğruluğunu  ise,  adaylardan  öğrenci belgelerini ya da  mezun olduklarını kanıtlayan  bir  belgeyi  temin ederek sağlıyorlar. Ailelerin yani Ayla’cığım senin, ilk aşamada  yapman  gereken  şey, Uzman Müşteri Temsilcisi ile  irtibata  geçip aradığın kriterleri iletmen. Bunlar aradığın oyun ablası hangi günlerde, hangi saat aralığında çocuğunla ilgilensin istiyorsun, hangi üniversitede, bölümde okusun, oyun ablasından istediğin sertifikalar, çocuğuna vermek istediğin eğitim programlarına kadar  çalışmak  istediğin oyun ablasında sahip olması  gereken  nitelikler.

Ve  Uzman  Müşteri  Temsilcisi  tarafından  ilanın  oluşturulup sitede yayınlanmaya  başlıyor.

Canım arkadaşım Ayla’nın  en çok da  başvuruda  bulunan  adaylar  üzerinden karar  verirken  zorlanacağına eminim. ‘Adaylar  birbirinden mükemmel, başarılı, en iyi üniversitelerde, en iyi  bölümlerde  eğitim gören, binlerce  genç beyin…Gerçekten zor  bir  karar… Gel de  karar  ver Ayla’cığım”

İnternet  üzerinden sitemizi  inceleyebilirsin. Sitede  100.000’den  fazla aday  kayıtlı. Hepsi de  cevher  gibi. Siteye  kayıtlı  adayları  üniversite, okudukları  bölüm, hatta  pek çok kriter  üzerinden filtreleme  yolu  ile  inceleyebiliyorsun.

Mesela  Ada’nın büyüyünce  Doktor  olmasını  istiyorsun diyelim, aradığın bakıcıyı tıp öğrencileri  üzerinde  seçip, Ada’ya örnek olabilecek bir  bakıcı ile  çalışabilirsin. Ya da  Çocuk  Gelişimi Öğrencisi bir  bakıcı da  bulunmaz bir  fırsat  olabilir  senin için. Aynı zamanda  adayların  yabancı dil bilen, sanatsal faaliyetlerde bulunan, sporun çeşitli dallarıyla  uğraşan  gençler  olduğunu da düşünürsek, Ada’nın eğitiminde  ne  büyük rolleri  olabileceğine sen  karar ver.

Lafım bittiğinde  Ayla’nın gözündeki mutluluğu  görebildim. Bu fırsatı hiç kaçırır mı Ayla’cığım. “Didem hemen unisbul.com’un numarasını paylaş. Ada’ya  biran önce  Oyun Ablası bulalım…”

Bunları konuştuğumuz hafta Müşteri Temsilcilerimizden biri ile irtibata  geçip ilanını vermiş bile. Hafta  bitmeden aradı beni. Hizmetten  çok memnun kalmış. Bu kadar  kısa  sürede  nasıl oluyor da  bu kadar  çok başvuru aldı ilanım inanamıyorum. Müthiş bir hizmet  sunuyorsunuz. Bu hafta adaylar ile yüz yüze  mülakat gerçekleştireceğim ama haftaya  kesin buluşuyoruz…

Ve  arkadaşım artık kendisine  daha  çok vakit  ayırabiliyor. Ada  ise  kısa  zamanda Oyun Ablası Selin’e  alışmış bile. Bunları  duymak beni gerçekten çok mutlu  etti. Hem artık Ada  daha kalite zaman  geçiriyor. Oyun Ablası Selin ile biz de canım arkadaşımız  Ayla’yı  daha  sık görebiliyoruz.

Sözüm o ki; çalışan ebevenyler ya da  kendine  vakit ayırmak isteyen ev hanımı  anneler. Siz evde yokken gözünüzün arkada  kalmamasını istiyor, hem de  çocuğunuzun bu yaşlarda  vakit  geçireceği  her  bir  bireyi örnek  alacağının bilincinde  iseniz, Unisbul.com vermiş olduğu  bu hizmetle çocuğunuzun keyifli, eğitici, güvenli dakikalar geçirmesini sağlıyor.

Ve siz anne babalara  bir  hatırlatmam daha  olacak. Her yaştan çocuğunuza,  oyun ablası, abisi-etüt ablası, abisi hizmetinden yararlanabiliyorsunuz.

Siteye  ulaşabileceğiniz İletişim bilgileri:

www.unisbul.com

info@unisbul.com
(0216 ) 330 00  28
Didem EVNİ

Bir Cevap Yazın