Eğitimli Çocuk Bakıcısı Ücretleri

Çocuğunuza eğitimli bir bakıcı arıyorsunuz. Ama ne kadar ücret vereceğinizi bilmiyor musunuz?

Mahallenizden çocuğunuza bakması için tuttuğunuz ilkokul mezunu çocuk bakıcısına vereceğiniz ücreti biliyorsunuzdur.

Peki siz çocuğunuzun daha iyi şartlar altında büyümesini, kariyerinde güzel atılımlar yapması için bebeklik dönemlerinde alacağı eğitimin çok önemli olduğunu bilen anne, baba olarak çocuğunuza eğitimli bir bakıcı tutmak isteyeceksiniz.

Peki eğitimli bir bakıcı ne kadar ücret talep eder?
Öncelikli olarak Unisbul.com olarak uzun yıllardır ailelerimize oyun ablası, eğitimli bakıcı, özel ders öğretmeni bulma konusunda yardımcı olduk. Çok farklı bakıcı arayan ailelerimiz oldu.

Kimi anne bakıcısının Çocuk Gelişimi, Okul Öncesi, Psikoloji bölümlerinde okuyanlardan olmasını istedi, kimi ise bakıcılarının Yüksek Lisans bitirmiş birisi olmasını tercih etti. Bazı annelerimiz bakıcısınn part-time çalışmasını istedi,  bazıları ise gece yatılı kalmasını tercih etti. Hatta bazı ailelerimiz üniversite okumak amacıyla ailesinden uzakta yaşayan, yurtta kalan ya da evde kalıp zar zor kirasını ödeyen oyun ablalarına evlerinden bir oda tahsis etti. Oyun ablası hem çocuklarıyla keyifli vakit geçirdi, hem de onların bir evladı olarak okuluna evden devam etti.

Kimisi yazın bakıcısının yazlıklarına gelip, çocuklarını eğlendirmesini, kimisi ise site içerisinde  çocuklarıyla birlikte havuza girmesini istedi.

Kimisi 4 yaşındaki çocuğuna hem İngilizce, hem de Fransızca öğretecek eğitimli bir bakıcı, kimi ise çocuğuna okul derslerinde yardımcı olacak, Matematik çalıştıracak Boğaziçi üniversitesi’nde okuyan bir öğrenci istedi.

Oyun ablası, saatlik bakıcı ücretleriyle ilgili daha önce bir makale yazmıştım.  http://blog.unisbul.com/2011/12/oyun-ablasi-ucretleri-ne-kadar/
Şimdi ise eğitimli bir bakıcının isteyeceği ücretleri size aktaracağım.

Üniversitenin 4 yıllık Çocuk Gelişimi ve Eğitimi, Okul Öncesi Öğretmenliği bölümünden mezun bir adayın kariyeri için bir karar vermesi gerekmektedir. Üniversite döneminde part-time yaptığı çocuk bakıcılığından kazandığı 300-500 TL artık onu tatmin etmeyecektir. Yetişkin ve üniversite mezunu bir birey olarak kazandığı parayla kendi hayatını idame ettirmek durumundadır. Bu durumda alacağı ücret de ona göre farklılık gösterecektir.

Tabi bir eğitimli bakıcı işe başlar başlamaz, istediği ücreti alacak diye bir şey yok. Nasıl bir firmaya işe başlandığında ilk önce, karşılıklı anlaşılan makul bir maaşla başlatılıp, memnun kalınması durumunda ücret artışı oluyorsa, siz de eğitimli bakıcınızla anlaşıp, ücretini kademe kademe artırabilirsiniz.

4 yıllık üniversite mezunu neden sizinle çalışmalı? Bir anaokulunda çalışmaya başladığında alacağı ücretle sizin ona vereceğiniz ücret eşdeğer mi? Ana okulunun sunduğu sosyal olanaklar sizinkinden iyiyse bir süre sonra eğitimli bakıcınız ana okulunu tercih edebilir.

Eğitimli çocuk bakıcınız, sizinle uzun süreli çalışıyorsa, çocuğunuza daha iyi verim sağlaması için onu eğitimlere, fuarlara, tatile gönderiyor musunuz?

Bir şirket çalışanını elde tutmak için, ne kadar zaman ve para harcıyorsa sizin de aynı şekilde eğitimli bakıcınızı elde tutmak için çalışmanız gerekmektedir. Vereceğiniz ücret çok yüksek olmayabailir belki ama ona sağlayacağınız sosyal olanaklar da çok önem kazanacaktır.

Makalemezin özeti şu olacak ki, bir eğitimli çocuk bakıcısının ücreti bakcısıda arayacağınız niteliklere göre değişkenlik gösterecektir. 2013 itibarıyla Unisbul.com’a gelen talepler arasında, tam zamanlı çalışacak bir eğitimli çocuk bakıcısına verilen ücret 1.000 TL ile 3.000 TL arasında değişiklik göstermektedir.

Cemil EROL
0216 330 00 28
www.unisbul.com

Bir Cevap Yazın