Genç Nesil İnsan Kaynakları Sitesi | Unisbul.com

Unisbul.com, genç insan kaynağına iş fırsatları sunan yeni nesil insan kaynakları sitesidir. Üniversite öğrencisi ve yeni mezunlara iş, staj fırsatları sunan Unisbul.com, 2012 yılında Kariyer.net ile ortaklık gerçekleştirmiş, genç nesil insan kaynakları sitesi olarak gücüne güç katmış ve alanında ilk kariyer sitesi olma özelliği taşımaktadır.

Gençlerin üniversite okurken iş hayatına atılmalarını, kendilerini geliştirmelerini, harçlıklarını kazanıp kendilerine olan öz güvenlerini artırmayı hedeflemektedir. Gençler ilk cvlerini Unisbul.com’da oluşturmakta, üniversite öğrencisiyken ve mezun olup iş buluncaya ya da deneyim kazanıncaya kadar çalışabilecekleri iş fırsatlarını değerlendirmektedirler.

Diğer kariyer sitelerinde yayınlanan iş ilanlarında, yeni mezunların karşısına çıkan deneyim şartı yeni mezunları çileden çıkarmakta, iş hayatına atılamama endişesi yaşatmaktadır.  Üniversite okurken ya da mezun olduklarından çalışacakları part-time işler ya da stajlar onlara deneyim kazandıracak ve iş başvurularında bir adım öne geçeceklerdir.

Şirketimize eleman arıyoruz ve yeni mezun bir adayla görüşüyorum. Mülakat esnasında oldukça tedirgin olduğu gözümden kaçmıyor. Soruyorum öğrenciyken part-time çalıştın mı? Tabi ki doğal olarak Hayır cevabını alıyorum. Üniversite kulüplerinde aktif olarak rol aldın mı? Hayır. Tabi bu adayla mülakat değerlendirmemiz olumlu olmuyor. Eğer üniversite öğrencisiyken part-time çalışsaydı, en az 3-5 mülakat deneyimi kazanacak, edindiği tecrübeleri aktarabilecek, kendisinde öz güven oluşacaktı. Biz de onu ekibimize dahil edecektik.

Genç nesil insan kaynakları sitesi Unisbul.com‘da şirketlerin insan kaynakları uzmanları ile röportajlar yapıyor ve gençlere faydalı olabilecek tavsiyeler alıyoruz.

Kariyer.net ile birlikte 2013-2014 yılında üniversite öğrencilerini iş hayatına hazırlamak amaçlı 70 üniversitede 100’den fazla seminer düzenliyor olacağız.

Yine Ekim ayında yaptığımız Unisbuluşmaları ile gençlerle bir araya geldik ve onların sorularına yanıt verdik. Tanıştık, sohbet ettik. İş dünyasından önemli davetlilerin geldiği buluşmamızda, az da olsa öğrencilerle işverenleri bir araya getirdik.  Bir sonraki buluşmamızda daha fazla işverenle-öğrenciyi bir araya getirmeyi planlıyoruz.

135.000’i aşkın üniversite öğrencisi ve yeni mezunun iş aradığı ve yılda 1.800.000 iş arayanın ziyaret ettiği Unisbul.com ‘da siz de iş arayın, eleman arayın.

Geleceğimiz gençlere emanet, onların gelişimi bizim sorumluluğumuzda…

Cemil EROL
www.unisbul.com

Bir Cevap Yazın