Eleman Bulmak İçin Okunacak Dua

Eleman bulmak için dua başlığımı gördüğünüzde, şaşırıp kalmış durumda olduğunuzu tahmin ediyorum. İş bulmak için dua okunur da, işsizliğin kol gezdiği bir ülkede, “eleman aramak için dua” okunur mu dediğinizi duyar gibiyim.

Arama motoruna iş bulmak için okunacak dua yazdığınızda yüzlerce sayfa karşınıza çıkacaktır. Çok da normaldir. Büyürken bile 3 şey için eğitiliriz. İş, aş, eş.

Hafta içinde Unisbul.com analystics’de gezinirken, gözüme çarpan şey bana işin gittiği vahameti bir kez daha gözler önüne serdi. Eleman bulmak artık o kadar zorlaşmış olacak ki,  işverenleri artık duaya ihtiyaç duyar hale getirmiş. Eleman bulmak için dua araştırılmasına da ilk defa şahit oldum.

Olayı biraz hikayeleştirerek sizlere aktaracağım.
Genel müdür Yakup Bey insan kaynaklarını zorluyor. Leyla Hanım, bu ay içinde 5 IT elemanı alımı yapmalıyız. Tüm cvleri tara ve eleman alımlarını yapalım. Leyla hanım, arıyor, mülakat yapıyor, ama bir türlü istediği elemanı işe alamıyor.

En sonunda Leyla hanım ellerini açıyor ve eleman bulmak için dua etmeye başlıyor.

Allahım, iş ararken bile sana dua ettiğimi hatırlamıyorum. Kolayca işe girmiştim. İşe alacak olduğumuz elemanlara düzenli maaş, kariyer, sosyal imkanlar veriyoruz.  Bir türlü istediğimiz elemanı bulamıyoruz. Ne olur bana yardımcı ol. Pırıl pırıl elemanlar bulayım. Yoksa patronum beni eleman bulamıyorum diye işten atacak.  Amin.

Y Jenerasyonunun esnek çalışma saatleri, kararlara dahil olma, gelişim olanakları gibi isteklerini yıllık planlarına koymayan şirketlerin eleman bulma ve tutma konusunda işi daha da zor. Siz siz olun, şirketinizi yeniliklere açın. Bu imkanları çalışanlarınıza sağlayın, verimli insan kaynağıyla şirketinizi başarıya taşıyın.

Eleman bulmak için başka yerlerde zaman kaybetmeyin.  Unisbul.com ‘a girin, aradığınız nitelikli personeli hızlıca bulun!

Cemil EROL