Unisbul.com 9.yılını kutladı

2008 yılında üniversiteli 2 genç tarafından kurulan ve 2012 yılında kariyer.net ‘in ortak olduğu Unisbul.com,
27 Nisan’da 9.yılını kutladı. Kurucuları Cemil EROL ve Uğur AKKUŞ’un maziden günümüze isimli slayt gösterisi ve konuşmaları ekibe duygusal anlar yaşattı.Üniversite sıralarında öğrencilerin neden part-time çalışmaları gerektiğiyle ilgili kurdukları “Sevgilin seni paran yok diye mi terketti! İşte PARA, İşte KARİYER!” isimli slogan büyük alkış aldı. Yine Unisbul.com ‘un kuruluşunu “Üniversite gençliğinin işsizlik fobisini yendiği tarih” olarak nitelendiren kurucular, 2008 yılından beri binlerce üniversiteliye iş fırsatları sunduklarını hatırlattı.

IMG-20160426-WA0004 IMG-20160426-WA0019 IMG-20160426-WA0008 IMG-20160426-WA00152009 yılında Unisbul.com ‘un kuruluşunun 1.yıl dönümünü bir grup arkadaşlarıyla kutladıkları anı dün gibi hatırladıklarını, bu kutlamaların aslında projeye olan inançlarının bir göstergesi olarak da tanımladılar.
Unisbul.com projesine üniversite öğrencisiyken başlamalarının avantajlarına da değinen ikili, kendi okulları olan Yıldız Teknik Üniversitesi başta olmak üzere bir çok üniversitede etkinlik düzenlediklerini, öğrencileri
part-time – yarı zamanlı iş fırsatlarından haberdar etmek için stand açtıklarını ilave etti.

Kendilerini geliştirmek için yaptıkları önemli işlerden birinin iş dünyasından önemli kişilerle röportajlar yapmak ve onların fikirlerini, tecrübelerini almak olduğunu ilettiler.

Kariyer.net CEO’su Yusuf AZOZ da etkinlik sırasında bir konuşma yaptı. Konuşmasında kurucularımız Cemil EROL ve Uğur AKKUŞ’un kariyer.net ‘le tanışma süreçlerini anlattı. Azimle çalışmalarını takdir eden Yusuf Azoz, Unisbul.com ‘a ortak olduklarından dolayı da mutlu olduklarını iletti.

9.yılında Unisbul.com, hem iş arayanlar hem de işverenlerin Unisbul.com ‘u daha rahat ve esnek bir şekilde kullanabilmeleri için yenilendi. Yeni unisbul.com artık responsive tasarıma (mobil uyumlu) sahip. Mobil kullanımın artmasıyla birlikte kullanıcılarınının deneyimlerini de dikkate alan Unisbul.com, sitesini 9.yılında tekrar yenilemiş oldu. Bu kutlamada bu tasarım ve alt yapı değişikliğinin de önemine değinildi. Yeni tasarım hayırlı olsun.

2015 yılında Bakiciburada.com yayına alınmıştı. Üzerinden geçen 1 yılı aşkın zamanda önemli işler başaran Bakiciburada.com ekibi de bu etkinlikte yerini aldı. Onlara da Unisbul.com gibi 9. yılına ulaşmalarını temenni ediyor, Unisbul.com ve Bakiciburada.com ‘a nice başarı dolu nice yıllar diliyoruz.