İcat Çıkar – TEB Açık İnovasyon Yarışması

teb-icat-çıkar-inovasyon-yarışması-2019

TEB, İcar Çıkar İnovasyon Yarışmasının bu yıl 12.sini düzenliyor. Bankacılık ürünleriyle ilgili fikri olan ve bunu hayata geçirmek isteyen girişimciler için güzel bir fırsat.

TEB, bu yarışmayı 3 kategoride düzenliyor:

 • Üniversite Öğrencisi / Yeni Mezunum
 • TEB Müşterisiyim
 • Teknolojik Girişimciyim

Programın takvimi:

 • Son başvuru tarihi : 15 Ocak 2020
 • Finalistlerin Duyurulması : 26 Şubat 2020
 • Final Kampı : 14-15 Mart 2020
 • Jüri Toplantısı : Mart 2020
 • Ödül Töreni : Nisan 2020

TEB’in bu yarışma için açmış olduğu web sitesinde şunlar yer alıyor:

Bankacılık ürün ve hizmetleriyle ilgili yenilikçi, yaratıcı fikirlerin var. Ya da teknolojik girişim projelerin var. O zaman hiç durma sen de İcat Çıkar. TEB Akıl Fikir Yarışması ile bilgini, emeğini ve hayallerini gerçek bir başarıya dönüştürebilir ve ödüller kazanabilirsin..

Girişimcileri teşvik etmek için heyecan verici ödüller de sunuyor.

Tüm kategorilerde;

1.ciye : 25.000 TL

2.ciye : 15.000 TL

3.cüye : 10.000 TL

Ayrıca üniversite öğrencisi / yeni mezun kategorisinde En İnovatif 3 Projeye Bahçeşehir Üniversitesi MBA Bursu,

TEB Müşterisi birinciye Roland Garros Seyahati,

Teknolojik Girişimci kategorisinde ilk 5’e TEB Girişim evine katılım önceliği tanınıyor.

Üniversite öğrencisi / yeni mezun kategorisinde En İnovatif 3 Projeye sağlanan Bahçeşehir Üniversitesi MBA programını sizler için araştırdık.

MBA – Genel İşletmecilik (Türkçe)

PROGRAMIN TANIMI

İş dünyasının, karmaşık, birbirine bağımlı ve dinamik bir küresel ortamda doğru kararlar alabilecek gerekli yetenek ve bilgiye sahip genç yöneticilere ihtiyacı vardır. Bahçeşehir Üniversitesi öğrencilerinin eğitimleri süresince edindikleri bilgi ve deneyim, onların büyük işletmelerden aile şirketlerine ve STK’lara değin her türlü kurumda kabul görmelerine ve yöneticilik yapabilmelerine olanak sağlamaktadır.

Program değişen küresel pazarlara yönelik stratejik planlama anlayışı ile örgütsel değişimi sağlayacak liderlik yapısına uygun adaylar yetiştirmektedir. Çağdaş eğitimin gereklerine uygun olarak, kurumsal bilgiler interaktif olarak vaka ve proje çalışmalarıyla pratiğe aktarılır. Böylece mezunlar sunulan araç ve olanakları birleştiren yeni yöntemleri en etkin biçimde kullanır.

Teknolojik Girişimci kategorisinde ilk 5’e sağlanan TEB Girişim Evi’nin detaylarını sizler için araştırdık.

TEB Girişim Evi yüksek katma değer üreten girişimcilerin projelerinin geliştirilmesini sağlamak amacıyla kurulmuş bir iş geliştirme merkezidir. TEB Girişim Evi’nde 3 farklı yaklaşım ile hizmet sunulmaktadır.

1. İş Yönetimi Danışmanlığı

Girişimcilere projelerini hayata geçirme veya mevcut işlerini doğru bir şekilde yürütmelerine yönelik olarak bire bir danışmanlık hizmeti verilmektedir.

Danışmanlık Hizmetlerinin Kapsamı:

 • İş Fikri/Projesi olan girişimcilere, girişimlerine başlamadan önce; projeleri ile ilgili doğru iş modelinin oluşturulması, potansiyeli yüksek hedef kitlenin belirlenmesi, ürünün bu hedef kitleye uygun bir şekilde modellenmesi, başlangıç yatırım sermaye ihtiyacının tespit edilmesi gibi konularda danışmanlık hizmeti verilmektedir.
 • Kuruluş aşamasını tamamlamış girişimcilere; satış, pazarlama planının doğru bir şekilde oluşturulması, ürünün veya hizmet maliyet analizinin yapılıp rekabetçi ve karlı bir fiyatlama yapılması, gelir gider analizlerinin yapılıp nakit akış tablosunun hazırlanması gibi konularda danışmanlık hizmeti verilmektedir.

2. Girişimcilik Eğitimleri

TEB Girişim Evi’nde düzenli olarak eğitimler yapılmaktadır. Bu eğitimler ücretsiz ve tüm girişimcilere açıktır.

Girişimciler için özel hazırlanmış içerik ile satış/pazarlamadan finansman yönetimine, dış ticaretten girişimci işletme yönetimine, bir çok farklı konuda eğitimler düzenlenmektedir.

3. TEB Kuluçka Merkezi

TEB Girişim Evi içinde bulunan TEB Kuluçka Merkezi, teknoloji, bilişim, yazılım alanlarında katma değerli iş fikirlerine sahip girişimcilere Ticari Hızlandırma Programı ile birlikte ofis çalışma alanı, ofis donanımları ve diğer destek hizmetlerini sunan bir fiziki bir çalışma ortamıdır.

Girişimciler başta İstanbul’da Batı Ataşehir TEB Girişim Evi olmak üzere, İTÜ Arı Çekirdek ve EOfis’in İstanbul’daki 7 farklı lokasyonu olmak üzere toplam 9 farklı lokasyonda projelerini geliştirebilmektedirler.

TEB Kuluçka Merkezi’nde, girişimcilerin projelerini en hızlı şekilde ticarileştirebilmeleri için 6+6 aylık bir hızlandırma programı uygulanmaktadır.

TEB Kuluçka Merkezi hizmetlerinin kapsamı aşağıdaki gibidir.

OFİS DESTEĞİ

 • İstanbul’da aşağıda belirtilen 9 farklı lokasyonda girişimciye özel çalışma masası

1. TEB Girişim Evi – Batı Ataşehir
2. İTÜ Teknokent – Maslak
3. eOfis – Yeşilköy
4. eOfis – Bakırköy
5. eOfis – Gayrettepe
6. eOfİs – Maslak
7. eOfis – İstiklal Caddesi
8. eOfis – Ataşehir
9. eOfis – Kartal
10. eOfis – Akasya Residence Tower
11. eOfis – Kadıköy

 • İnternet, Fax, Scanner , Printer gibi IT altyapısı
 • Müşteri Toplantı Salonları,
 • Eğitim Desteği


DESTEK

 • Ticari Hızlandırma Programı 6+6 ay
 • Mentorluk
 • Networking
 • Müşteri Görüşmeleri
 • Tanıtım Faaliyetleri
 • Muhasebe Danışmanlığı
 • Marka, Patent, Fikir Tescili Danışmanlığı

ETKİNLİKLER

 • Yatırımcı Buluşmaları
 • Müşteri Buluşmaları
 • Tanıtım Faliyetleri

 

TEB Müşterisi kategorisinde 1.ciye verilen Roland Garros Seyahatiyle ilgili detaylara Wikipedia da ulaştık.

Fransa Açık Tenis Turnuvası, kısaca Fransa Açık, orijinal ismi ile Tournoi de Roland-Garros (Roland Garros Turnuvası), her yıl Mayıs ayında Paris’te bulunan Stade Roland Garros’da düzenlenen dört dünya Grand Slam tenis turnuvasından ikincisidir.İlk olarak 1891 yılında düzenlenen turnuva, kronolojik olarak diğer Grand Slam turnuvaları olan Avustralya Açık’tan sonra, Amerika Açık ve Wimbledon’dan önce düzenlenmektedir. Fransa Açık, toprak (kil) zeminde oynanmaktadır.

Adını bir Birinci Dünya Savaşı pilotundan alan Stade Roland Garros’da düzenlenen turnuva, her yıl Mayıs ayının 3. haftası başlar ve tüm Grand Slamler gibi 2 hafta sürer. Fransa Açık, toprak kortta oynanan tek “grand slam” turnuvası olma özelliğini taşımaktadır. Toprak kortun özelliği nedeniyle topun diğer kort tiplerinden daha yavaş hareket etmesi, turnuvanın uzun maçlar ve uzun rallilerle ün yapmasına neden olmuştur.